O blogu Antytrip

Interesują Cię podróże? Szukasz podróżniczych inspiracji? Może ciągnie Cię do ciekawych miejsc, a może na mniej uczęszczane szlaki? Wiemy na pewno, że skoro tu jesteś, to musisz czuć zew przygody! Ale może masz też obawy: czy tam jest bezpiecznie, ile to kosztuje, jak się tam dostać, co warto zobaczyć, a czego nie, gdzie nocować, jakich miejsc unikać, co jeść, a co sobie darować, jak się przemieszczać? I jak przy tym wszystkim nie zbankrutować?

Nie martw się! Ten blog powstał właśnie po to, aby rozwiać Twoje wątpliwości. Poprowadzimy Cię najbardziej fascynującymi podróżniczymi szlakami, tymi odległymi i egzotycznymi, oraz tymi bliskimi, swojskimi i polskimi. Pokażemy, gdzie warto się wybrać i dlaczego, a gdzie lepiej nie podróżować i czego unikać. Właśnie dlatego nazwa naszego bloga jest trochę na opak. Jeśli uznamy, że jakieś miejsce, kraj, zabytek, trasa, atrakcja, czy potrawa są do kitu, to bez owijania w bawełnę Tobie o tym opowiemy. Serio. My też tak, jak Ty, chcemy iść własną ścieżką i patrzymy na podróżowanie nieco inaczej, bardziej krytycznym okiem. Trochę na przekór tym wszystkim entuzjastycznym blogom, których autorzy bezkrytycznie uwielbiają każdy odwiedzony zakątek. My po prostu nie lubimy tandety i bylejakości, a nasze podróżnicze doświadczenia wskazują, że w podróży można połączyć dobrą jakość z niewygórowanymi cenami. I udowodnimy to na tym blogu.

Zapraszamy do czytania i oglądania, może nasze subiektywne spostrzeżenia z podróży przydadzą się właśnie Tobie, może dzięki temu unikniesz nieprzyjemności i nie stracisz czasu na miejsca nie warte odwiedzenia, potrawy nie warte spróbowania i ludzi nie wartych poznania. A może zainspirują Cię opisywane na blogu miejsca: ciekawe, mało poznane, niebanalne. Może podążysz podobnym do opisywanego szlakiem i odkryjesz coś dla siebie. Zatem ruszaj razem z nami, aby poznać nasz punkt spojrzenia na ten wielki, wspaniały świat. Spojrzenia poprzez szkiełko wymagającego krytyka i przez pryzmat naszych doświadczeń i wiedzy: historyka sztuki, kulturoznawcy i fotografika. Opowiemy Tobie o podróżowaniu nieco inaczej, krytycznie, ale zawsze z humorem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.