Słówko o prywatności

Antytrip może pozyskiwać informacje o użytkownikach i ich zachowaniu poprzez wpisy w formularzach, zapisywanie ciasteczek i gromadzenie logów serwera.

Może się zdarzyć, że dobrowolnie podane przez użytkownika informacje w formularzach, np. wyszukiwania, będą zbierane. Ponadto mogą zostać zapisane informacje o połączeniu, np. adres IP. Dane te nie są udostępniane podmiotom trzecim bez zgody użytkowników. Dane wpisywane w formularzach mogą być przetwarzane tylko w celu wynikającym z funkcji tego formularza, np. wyszukiwania informacji na stronie. Dane z formularzy mogą być przekazane podmiotom realizującym usługi zewnętrzne, np. płatności.

Antytrip korzysta z ciasteczek, czyli danych w postaci plików tekstowych, które przechowywane są w urządzeniu użytkownika i przeznaczone do pełnego korzystania z Antrytrip. Ciasteczka zawierają nazwę strony, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. Ciasteczka mogą być wykorzystywane do tworzenia statystyk w celu ulepszanie struktury i zawartości strony Antrytrip. Mogą być też niezbędne do utrzymania sesji użytkownika na stronie. Jeśli użytkownik nie dokona ręcznie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki, to pliki ciasteczek będą zapisywane domyślnie. Można jednak wyłączyć ich automatyczne zapisywanie oraz skasować w dowolnej chwili. Niestety, może to wpływać na działanie niektórych funkcjonalności Antytrip. Pliki ciasteczek zapisane w urządzeniu użytkownika, mogą być wykorzystywane przez reklamodawców współpracujących z Antytrip, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia dopasowanych reklam.

Ponadto niektóre informacje mogą być zapisywane są na serwerze, ale są one wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania. Zapisywane są wtedy adresy URL, czas nadejścia zapytania, czas wysłania odpowiedzi, nazwę stacji użytkownika, informacje o błędach, adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika, w przypadku gdy przejście do Antrytrip nastąpiło przez odnośnik, informacje o przeglądarce użytkownika, informacje o adresie IP. Dane te nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi Antytrip. Dane te nie są nikomu udostępniane, chyba że wymagają tego odpowiednie przepisy prawa. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej, mogą być udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.